Konsolidace půjček bez ručení

V posledních několika letech se rozrostla poptávka po tzv. konsolidaci půjček. Co to vlastně konsolidace půjček znamená a k čemu je dobrá? Základní informace se dozvíte v následujícím článku.

Konsolidace půjček má řadu výhod

Je běžnou záležitostí, že lidé nemají pouze jednu půjčku, ale hned několik půjček naráz, takže platí více různým věřitelům. To je však dosti nepohodlné a nevýhodné. Člověk musí myslet na splátky, platí více zbytečných poplatků atd. A právě proto je zde tzv. konsolidace půjček, díky níž budete splácet pouze jednu půjčku.

Konsolidace půjček sjednotí všechny Vaše platby do jedné a díky tomu má klient o všem lepší přehled a mnohdy výrazně ušetří. Konkrétně to znamená, že klient získá jednu větší půjčku, pomocí níž splatí všechny své dosavadní závazky a nakonec bude splácet pouze tuto jednu půjčku.

K hlavním výhodám konsolidace půjček patří úspora času a peněz. Člověk už nebude muset myslet na jednotlivé platby, nebude platit bankám zbytečné poplatky a konsolidací se sníží i výše měsíční splátky. Každopádně se nestane, že byste prodělali.

Bankovní i nebankovní konsolidace půjček

Konsolidaci půjček neprovádí pouze banky, ale také nebankovní sektor. Aby však mohla konsolidace půjček proběhnout, že třeba splnit jisté podmínky. Hlavní je dosavadní řádné splácení úvěru. U větších konsolidací se někdy vyžaduje i ručení nemovitostí. Každá společnost či banka, která se konsolidací zabývá, má své specifické podmínky, na které je třeba se informovat.
© 2016 Temínované-Vklady-Srovnání.cz, Všechna práva vyhrazena.
Kontakt