Půjčky od soukromých osob

Může se stát, že s žádostí o půjčku nepochodíme ani u banky, ani nebankovní instituce. Většinou je to z důvodů zadluženosti, zápisu v registru dlužníků a nepravidelného příjmu. Co v takové situaci dělat? Kdo nám půjčí?

Půjčky od soukromých investorů přinášejí vysoké riziko

Někdy nám nezbyde nic jiného, než využít takzvané půjčky od soukromých osoby. Soukromí investoři si své peníze ale náležitě pojistí a zařídí, aby se jim vrátily za každou cenu.

Na místě je velká opatrnost. Tito lidé půjčují velmi ochotně a klidně ihned, ale vše si pojistí zástavou majetku nebo podpisem směnky. Zvažte tedy velmi dobře toto riziko, protože by bylo škoda se kvůli pár tisícikorunám dostat do velkých problémů.

Pozor na podvodníky

V této oblasti půjček se vyskytuje mnoho podvodníků, a riziko, že na nějakého narazíte, je poměrně vysoké. Jak takový podvod většinou probíhá? Inzeráty s možností dostupné a rychlé půjčky se objevují na letáčcích v poštovních schránkách, na sloupech pouličního osvětlení, ale také v tisku. Podmínkou bývá zavolat na uvedené telefonní číslo. To ale bývá zpoplatněno a za hovor zaplatíme stovky i tisíce korun, abychom se následně dozvěděli, že nám půjčka nebyla schválena. Dalším druhem podvodu bývá nutnost zaslání SMS zprávy, která nás také bude stát nemálo peněz. Tito podvodníci žádné půjčky neposkytují, ale vydělávají na lidské důvěřivosti.

Jak podvodným půjčkám nenaletět?

Pokud jste se rozhodli využít půjčku od soukromé osoby, dejte na reference a snažte se o poskytovateli dozvědět co nejvíce. Rozhodně nevolejte na zpoplatněná čísla, která většinou začínají typickým předčíslím, ani nezasílejte předražené SMS.

Zásady bezpečného půjčování od soukromých osob

U soukromé půjčky dbejte na to, aby byla podložena srozumitelnou písemnou smlouvou, kterou si důkladně přečtete. U případné směnky musíte počítat se všemi riziky, které pro vás při problémech se spláceních plynou. Do zástavy dávejte majetek přiměřené hodnoty, a jen ten, o který případně můžete přijít. Musíte si být vždy jisti, že půjčku zvládnete včas a bez problémů splatit.

Naše doporučení

Nežli riskovat s půjčkami od soukromých investorů, dejte raději přednost prověřeným a bezpečným nebankovním půjčkám. Na stránkách Maxi-Půjčky.cz naleznete široký výběr jak malých rychlých půjček do výplaty, tak nebankovních amerických hypoték. Půjčky jsou dostupné i pro žadatele s nízkými příjmy nebo pro ty, kteří mají záznam v registrech dlužníků.
© 2016 Temínované-Vklady-Srovnání.cz, Všechna práva vyhrazena.
Kontakt