Typy termínovaných vkladů

Termínovaných vkladů najdeme na našem trhu několik desítek, v obecně ale můžeme tyto produkty rozdělit do několika základních kategorií podle třech hlavních kritérií:

  • Podle délky
  • Podle způsobu ukončení
  • Podle měny

Délka vkladu

Podle doby, na kterou jsou sjednány se termínové vklady dělí na krátkodobé v délce týdnů, střednědobé trvající řádově měsíce a dlouhodobé, jejichž délka je jeden rok a více.

Vklady jednorázové nebo cyklické

Další parametr, který je u termínovaných vkladů důležitý je způsob, kterým se bude postupovat po uplynutí doby, na niž je vklad sjednán. Existují vklady klasické jednorázové termínované vklady (bez obnovy) s předem stanovenou pevnou lhůtou a dohodnutou úrokovou sazbou. Druhým typem je termínovaný účet s obnovoucyklický nebo také revolvingový, jenž po uplynutí stanovené lhůty, není-li klientem vybrán, je automaticky obnoven se stejnou lhůtou a úrokovou sazbou.

Kritérium - měna

Termínovaný vklad může být veden v českých korunách, nebo se může jednat o cizoměnový vklad, kdy se nejčastěji setkáme se vklady v eurech a amerických dolarech. Na těchto účtech bývají jiné úrokové sazby, což souvisí s kolísáním kurzů jednotlivých měn.


Náš tip - v dnešní době jsou úrokové sazby na termínovaných vkladech nízké. Uložte raději své peníze do cenných kovů, které jsou v oblasti investic sázkou na jistotu.
© 2016 Temínované-Vklady-Srovnání.cz, Všechna práva vyhrazena.
Kontakt