Jak vybírat nejlepší termínovaný vklad

Při výběru nejvhodnějšího termínovaného vkladu je potřeba vyjít ze základních parametrů - tedy z výše částky, kterou chceme zúročit, a doby, po kterou tuto částku můžeme postrádat. Rozhodně by ale výška úrokové sazby neměla být hlavním a jediným kritériem výběru.


Náš tip - v dnešní době jsou úrokové sazby na termínovaných vkladech nízké. Uložte raději své peníze do cenných kovů, které jsou v oblasti investic sázkou na jistotu.

Jak tedy při výběru postupovat?

  1. Nejprve si ujasníme, jak vysokou částku máme k dispozici.

  2. Na jakou dobu chceme peníze uložit? Je dobré se zamyslet nad tím, jaká nejhorší situace může nastat, kdy budeme rychle potřebovat určitou částku. Například můžeme částku ve výši trojnásobku našich měsíčních nákladů uložit na tříměsíční termínovaný vklad pro případ nenadálé ztráty zaměstnání. Zbytek peněz, které máme k dispozici již můžeme umístit na termínovaný vklad s delší lhůtou.

  3. Jaký máme vztah k riziku? Odvážíme se peníze uložit do družstevní záložny či kampeličky za vyšší úrok, nebo dáme přednost ověřeným „Titánům“ – klasickým bankám?

  4. Pokud preferujeme osobní zařizování před vyřizováním online či poštou, je třeba se podívat, zda má daná banka nebo kampelička pobočku ve vašem dosahu. To platí zejména u družstevních záložen.

  5. Teď už nám jenom zbývá: seřadit termínované vklady na námi vybranou dobu podle výšky úrokové sazby, vyškrtnout ty, jež vyžadují vyšší částku, než máme k dispozici a případně vyškrtnout rizikové kampeličky nebo ty, které nemají pobočku v naší blízkosti.

Vítězný vklad se nachází na prvním místě.
© 2016 Temínované-Vklady-Srovnání.cz, Všechna práva vyhrazena.
Kontakt