Co je termínovaný vklad

Termínovaný vklad je bankovní účet, který slouží k lepšímu úročení vložených peněz, než nám nabízí běžný bankovní účet. Oproti běžnému bankovnímu kontu mají termínované účty vyšší úrokovou sazbu - tu nám ale banka nebo družstevní záložna dává výměnou za to, že po určitou předem stanovenou dobu nebudeme moci s uloženými penězi volně nakládat.


Náš tip - v dnešní době jsou úrokové sazby na termínovaných vkladech nízké. Uložte raději své peníze do cenných kovů, které jsou v oblasti investic sázkou na jistotu.

Použití termínovaného vkladu

Obecně se dá říci, že termínovaný vklad je vhodné využít tehdy, pokud máme volné finanční prostředky a víme, že tyto peníze nebudeme několik týdnů či měsíců potřebovat.

Dobrý příklad účelu, pro který bychom mohli termínovaný vklad využít, je například umístění krátkodobé finanční rezervy, kterou bychom z hlediska finančního plánování měli držet ve výši trojnásobku našich měsíčních nákladů.

Termínovaný vklad vs. spořící účet

Na co se termínovaný vklad naopak nehodí je pravidelné měsíční spoření menších částek. K těmto účelům jsou vhodnější spořící účty, protože na termínovaný účet se v průběhu trvání smlouvy nedají vkládat další částky, a to ani v hotovosti, ani převodem. Smlouva o termínovaném vkladu je vždy uzavřena na konkrétní dobu a konkrétní částku. Zvýšit nebo snížit vklad lze až po uplynutí této doby.

O dalších rozdílech mezi spořícím účtem a tremínovaným vkladem se dozvíte zde.
© 2016 Temínované-Vklady-Srovnání.cz, Všechna práva vyhrazena.
Kontakt