Banky versus kampeličky

Nejvyšší úroky na termínovaných vkladech nabízejí družstevní záložny a kampeličky. Je ale třeba dobře zvážit riziko, které je s těmito subjekty spojené.


Náš tip - v dnešní době jsou úrokové sazby na termínovaných vkladech nízké. Uložte raději své peníze do cenných kovů, které jsou v oblasti investic sázkou na jistotu.

Rizika

Družstevní záložny a kampeličky nejsou banky, proto nemusí splňovat přísná pravidla (například výše základního kapitálu), která jsou pro banky závazná. Proto u těchto subjektů, které se drží na předních místech v žebříčku úrokových sazeb termínovaných účtů, občas dochází k problémům a v krajním případě může klient o své finanční prostředky přijít.

Pojištění vkladů

Na tomto místě je třeba uvést, že všechny termínované vklady jsou ze zákona pojištěny u Fondu pojištění vkladů až do výše 100.000 EUR. Proto je důležité si hlídat, aby výše vkladu spolu s připsanými úroky nepřekročila tuto hranici. V případě krachu finančního ústavu tak zákazník dostane zpět své peníze včetně úroků právě od Fondu pojištění vkladů. Nevýhodou však bývá delší doba (až několik měsíců), kterou trvá, než fond peníze vyplatí.
© 2016 Temínované-Vklady-Srovnání.cz, Všechna práva vyhrazena.
Kontakt