Investiční zlato a investiční stříbro

V dnešní době, která se ještě horko těžko vzpamatovává z otřesu na evropském a americkém finančním trhu v roce 2008, je pro investora těžkou volbou, jak investovat. Zda se pustit do cenných papírů, tedy akcií, dluhopisů, termínovaných vkladů. Nebo spekulovat na vývoj kurzů světových měn jako euro, dolar, libra. Nebo uvažovat o investici do nemovitostí či do začínajících firem. Investor je pod tlakem mezi mantinely „vydělat“ a investovat do „stabilního produktu, který neztratí hodnotu“ (např. investiční zlato a investiční stříbro). Jak tedy investovat?


Náš tip - v dnešní době jsou úrokové sazby na termínovaných vkladech nízké. Uložte raději své peníze do cenných kovů, které jsou v oblasti investic sázkou na jistotu.

Investice do komodit

V komoditách? Dá se obchodovat s energiemi, zemědělskými produkty, masem a dobytkem a s kovy. Dnešek s otazníky v Evropě, jako jsou Řecko, Španělsko a Itálie, kdy se špatně dýchá euru a na trzích je nervozita znát. Záchranné balíčky se schvalují jeden za druhým, ale perspektiva dalšího vývoje se nezdá být jistá. V tomto okamžiku začíná kolem obcházet strašák státních bankrotů a neúspěch politických projektů po prověrce trhy. Situace je napjatá jako nervy investorů, kteří mají investice v dluhopisech. I jim přichází na pomoc dvě specifické komodity, které si hodnotu drží a dlouhodobě jejich hodnota roste. Jsou to investiční zlato a investiční stříbro.

Co je investiční zlato a stříbro

Investiční zlato a investiční stříbro jsou specifické formy zlata a stříbra v podobě stříbrných a zlatých mincí, cihel a slitků. Tyto formy zlata a stříbra nemají nějakou uměleckou nebo přidanou hodnotu, např. u mincí numizmatickou. Toto investiční zlato a investiční stříbro vyjadřuje dle své hmotnosti materiálovou hodnotu danou „realtimovou“ cenou na burze nebo nějakou domluvenou fixovanou cenu na nějaké období. Investiční zlato a investiční stříbro se dá tedy výhodně úročit a zároveň neztrácí svou hodnotu, tedy odolává inflaci a otřesům trhu.
© 2016 Temínované-Vklady-Srovnání.cz, Všechna práva vyhrazena.
Kontakt